קדימונים

אנו עדים כיום למעבר מהפרדיגמה הטקסטואלית לפרדיגמה הויזואלית, כלומר יותר ויותר אנשים צורכים ידע לא בקריאת מאמר או ספר אלא בצפייה ובהאזנה להרצאות ביוטיוב, סרטונים ופוקאסטים. כפי שלמאמר יש תמצית, אנחנו מציגים קדימונים המתמצתים את עיקרי ההרצאות הציבוריות של העמיתים שלנו.

Play Video

פרופ' אבנר בן-זקן, שיטת בחירות אזוריות לישראל

שיטת הבחירות היא תקלה היסטורית מתגלגלת מאז הקמת המדינה
Play Video

ד"ר תמר הוסטובסקי-ברנדס, חוקה לישראל, עבר, הווה, עתיד

מדוע 74 שנים לאחר הקמת המדינה אנחנו עדיין לא יודעים מי אנחנו באמת? ד״ר תמר הוסטובסקי-ברנדס, מהמכון למחשבה ישראלית, מזמינה אותנו להבין מי באמת משתייך ל"בודי פוליטיק" בישראל 2021, כלומר על מי חל באופן שווה משטר החוקים הישראלי: מי שחי בשטחה הטריטוריאלי של המדינה, כולל אזרחיה הערבים? אזרחי ישראל שחיים ביהודה ושומרון, מחוץ לשטח זה? ומה לגבי תושבי השטחים הפלסטינים, שעתידם אינו ידוע? המסקנה- רק כשנדע ונבין איפה המדינה מתחילה ואיפה היא נגמרת, נוכל לכונן חוקה אמיתית, ולא רק אוסף של הסדרים משפטיים... ועד שזה יקרה, שאלת העתיד החוקתי של ישראל ושאלת עתיד יהודה ושומרון, תמשכנה להיות כרוכות זו בזו.
Play Video

פרופסור חביבה פדיה, מחשבות על חברה דת ומדינה בישראל: רצון מעצור כיוון

לדת, יש חלק מרכזי במספר שסעים מרכזיים במדינת ישראל. אז האם ניתן לתת להם מענה הולם? הצטרפו לפרופסור חביבה פדיה, מהמכון למחשבה ישראלית, המציעה תכנית הלכה למעשה להקמת רפובליקה ישראלית שתספק מרחב ואוטונומיה לקהילות בעלות עומק זהות דומה, תוך זיקה למוסדות המדינה ולחוקיה.

המכון למחשבה ישראלית מזמינכם להיות מחברי המכון ולהירשם לניוזלטר שלנו!

בתור חברי המכון תקבלו, מיילים על תכני המכון, הזמנות להרצאות, ותוכלו לנהל תקשורת בין-אישית איתנו ולשאול כל שאלה שעולה ברוחכם. כמו כן, תכנים אקסלוסיביים שרק חברים מקבלים

בואו לחשוב יחד איתנו...