קדימונים

אנו עדים כיום למעבר מהפרדיגמה הטקסטואלית לפרדיגמה הויזואלית, כלומר יותר ויותר אנשים צורכים ידע לא בקריאת מאמר או ספר אלא בצפייה ובהאזנה להרצאות ביוטיוב, סרטונים ופוקאסטים. כפי שלמאמר יש תמצית, אנחנו מציגים קדימונים המתמצתים את עיקרי ההרצאות הציבוריות של העמיתים שלנו.

Play Video

ד"ר תמר הוסטובסקי-ברנדס, חוק הלאום וסולידריות ישראלית

ד"ר תמר הוסטובסקי ברנדס מצביעה על חשיבותם של הערכים החוקתיים, מציעה דרכים כיצד ניתן לחבר את הסולידריות באופן נכון לערכים החוקתיים ופורסת דרכים מעשיות לחיזוק הסולידריות בחברה הישראלית.
Play Video

פרופ' דוד לוי-פאור, הכלכלה הפוליטית של הפערים בבריאות בישראל

פרופ׳ דוד לוי-פאור מציע מחשבה ישראלית חדשה, שתוביל להקמת גוף בריאות עצמאי, שיהיה קול ומנוף לדרישות השוויון בבריאות לישראלים.
Play Video

פרופ׳ אבנר בן-זקן, כיצד ניתן לבנות רפובליקה ישראלית?

מדוע ישראל איננה רפובליקה, כלומר מדינה השייכת לכולם? שהרי המסורת של המחשבה הרפובליקנית, כלומר שכל האזרחים הם ריבוניים, התחילה בתנ״ך עוד בספר שופטים. פרופסור אבנר בן-זקן, מהמכון למחשבה ישראלית, מזמין אותנו, הישראלים, לחזור ללוח השרטוטים, וליצור דרך מעשית שתאפשר לנו להקים את הרפובליקה הישראלית וליצור מדינה הוגנת וצודקת, השייכת לכולם.

המכון למחשבה ישראלית מזמינכם להיות מחברי המכון ולהירשם לניוזלטר שלנו!

בתור חברי המכון תקבלו, מיילים על תכני המכון, הזמנות להרצאות, ותוכלו לנהל תקשורת בין-אישית איתנו ולשאול כל שאלה שעולה ברוחכם. כמו כן, תכנים אקסלוסיביים שרק חברים מקבלים

בואו לחשוב יחד איתנו...