קול קורא: המכון למחשבה ישראלית

פרס ספר העיון הישראלי ע״ש הלל קוק

המכון למחשבה ישראלית (ע"ר) מכריז על הענקת פרס ע"ש הלל קוק לשנת תשפ"א- 2021.
הפרס יוענק לספר עיון בשפה העברית אשר עוסק בישראליות - בחברה ובתרבות הישראלית, בבעיות המבניות של מדינת ישראל, בלאום הישראלי או בכל צורה ואופן של ניסוח הישראליות מחדש - אשר פורסם בשלוש השנים שקדמו למועד האחרון להגשת המועמדות.
הפרס, בסך של 10,000 ש״ח, יוענק לספר שיבחר על ידי חבר שופטים שימונה על ידי הועד המנהל של המכון.

יש להגיש מועמדות עד לתאריך ה-15 ביוני בטופס מטה, ולשלוח ארבעה עותקים של הספר לכתובת:
המכון למחשבה ישראלית (ע"ר)
לונדון מיניסטור, WeWork תל-אביב

הלל קוק (1915-2001)
שליח האצ"ל לניו יורק שפעל במהלך מלחמת העולם השנייה להביא לידיעת הממשל האמריקאי את העדויות הראשונות להשמדת היהודים באירופה. עם חזרתו ארצה ב-1947 פעל להקמת מדינה המבוססת על לאום אזרחי – הלאום הישראלי. כחבר במועצה המכוננת התנגד בתוקף לפיזורה ב-16 לפברואר 1949, ותבע כי תכתב חוקה לפני הבחירות לכנסת הראשונה. עד יום מותו קרא לכתיבת חוקה וליסוד לאום ישראלי.

חבר השופטים:

יו"ר – ד"ר דורון אביטל
נציג ציבור – מר דניאל בן-סימון
נציג ציבור – מר דורי פינטו

הזוכה בפרס

יאיר אטינגר, פרומים (זמורה ביתן, 2019)

מנימוקי השופטים:
"אי אפשר להבין את הדינמיקה הפוליטית והחברתית בישראל ללא הניתוח המעמיק והחד שמעמיד בפנינו אטינגר בספרו. ספרו הוא לכן דוגמא נפלאה של "ההיסטוריה של ההווה" של גל הארכובה החשוב ביותר כיום של החברה בישראל. האם "הסרוגים הפרומים" הנוהגים כעת את הגאיי ההיסטוריה הישראלית יביאו את החברה בישראל כולה – על כלל סיפוריה, מחלוקותיה, וקבוצות השיוך השונות שלה, ובכלל זה גם סיפורו של הסכסוך הישראלי-ערבי – לחוף מבטחים?! ימים יגידו."
מימין, ד"ר דורון אביטל, מר דניאל בן-סימון, מר יאיר אטינגר, גב' נילי קוק, פרופ' בקי קוק

המכון למחשבה ישראלית מזמינכם להיות מחברי המכון ולהירשם לניוזלטר שלנו!

בתור חברי המכון תקבלו, מיילים על תכני המכון, הזמנות להרצאות, ותוכלו לנהל תקשורת בין-אישית איתנו ולשאול כל שאלה שעולה ברוחכם. כמו כן, תכנים אקסלוסיביים שרק חברים מקבלים

בואו לחשוב יחד איתנו...