קול קורא: המכון למחשבה ישראלית

פרס הסרט התיעודי הישראלי ע״ש אלי קליר

המכון למחשבה ישראלית (ע"ר) מכריז על הענקת פרס ע"ש אלי קליר לשנת תשפ"ב-2022.
הפרס יוענק לסרט דוקומנטרי העוסק בישראליות - בקונפליקטים הפוליטיים של מדינת ישראל מבפנים ומבחוץ, בסוגיות מבניות של מדינת ישראל, ברעיון הציוני והגשמתו בפועל, בלאום הישראלי, באפשרות להתייחס לישראליות מחדש - אשר הופק בחמש השנים שקדמו למועד האחרון להגשת מועמדות.
הפרס, בסך של 10,000 ש״ח, יוענק לסרט אשר יבחר על ידי חבר שופטים אשר מונה על ידי הועד המנהל של המכון.

יש להגיש מועמדות עד לתאריך ה-5 ביוני, בטופס מטה.

אלי קליר (1931-2019)
אלי (אלחנן) קליר, נולד בתל אביב בשנת 1931. בוגר המחזור הראשון של האוניברסיטה העברית במשפטים. יחד עם עבודתו כעורך דין במשרד האוצר ומשרד המשפטים, היה פעיל בתנועות שלום, ועסק בקידום תוכנית כלכלית שתעודד חלוקה שוויונית יותר של המשאבים. ספרו ״ נקודת השבר״, שהתפרסם בשנת 2002, עוסק בתקופה שהביאה לקום המדינה, ומציג את תפיסותיהם השונות של ויצמן ובן גוריון בנוגע לדילמות איתן התמודד היישוב היהודי באותן שנים. פעל להפיכת ישראל למדינה המבוססת על שיטת בחירות אזורית ועל חוקה.

חבר השופטים:

יו"ר- ד"ר שירז קליר
נציג ציבור – עו״ד משה קריף
נציגת ציבור – מר רפאל בלולו

להרשמה:

אליפלט: דוד שלי גיבור, שקד גורן


מנימוקי השופטים:

"אליפלט הוא סרט שבליבו אהבה, קשר אנושי וקבלה לאדם על כל מורכבותו ושברירותו. דרך שזירת הסיפור של משפחתו, שקד גורן מאפשר גם לבחון את הערכים שהחברה הישראלית מצדדת בהם, והמחיר האנושי שבא יחד איתם…. הסיפור האישי של שקד גורן מפיח תקווה ביכולת שלנו להמשיך ולהיפתח כחברה, שבה כול האליפלטים, ללא הבדל דת, גזע ומין, יוכלו למצוא את מקומם."

טקס הענקת הפרס 2021

שקד גורן