קול קורא: המכון למחשבה ישראלית

פרס הסרט התיעודי הישראלי ע״ש אלי קליר

המכון למחשבה ישראלית (ע"ר) מכריז על הענקת פרס ע"ש אלי קליר לשנת תשפ"א-2021.
הפרס יוענק לסרט דוקומנטרי העוסק בישראליות - בחברה ובתרבות הישראלית, בבעיות המבניות של מדינת ישראל, בלאום הישראלי או בכל צורה ואופן של ניסוח הישראליות מחדש - אשר הופק בחמש השנים שקדמו למועד האחרון להגשת מועמדות.
הפרס, בסך של 10,000 שח, יוענק לסרט אשר יבחר על ידי חבר שופטים שימונה על ידי הועד המנהל של המכון.

יש להגיש מועמדות עד לתאריך ה-15 ביוני, בטופס מטה.

אלי קליר (1931-2019)
אלי (אלחנן) קליר, נולד בתל אביב בשנת 1931. בוגר המחזור הראשון של האוניברסיטה העברית במשפטים. יחד עם עבודתו כעורך דין במשרד האוצר ומשרד המשפטים, היה פעיל בתנועות שלום, ועסק בקידום תוכנית כלכלית שתעודד חלוקה שוויונית יותר של המשאבים. ספרו ״ נקודת השבר״, שהתפרסם בשנת 2002, עוסק בתקופה שהביאה לקום המדינה, ומציג את תפיסותיהם השונות של ויצמן ובן גוריון בנוגע לדילמות איתן התמודד היישוב היהודי באותן שנים. פעל להפיכת ישראל למדינה המבוססת על שיטת בחירות אזורית ועל חוקה.

חבר השופטים:

יו"ר- ד"ר שירז קליר
נציגת המכון – גל גבאי
נציגת ציבור – אלה בלוך
נציגת ציבור – דקלה ברקאי

הזוכה בפרס

אליפלט: דוד שלי גיבור, שקד גורן


מנימוקי השופטים:

"אליפלט הוא סרט שבליבו אהבה, קשר אנושי וקבלה לאדם על כל מורכבותו ושברירותו. דרך שזירת הסיפור של משפחתו, שקד גורן מאפשר גם לבחון את הערכים שהחברה הישראלית מצדדת בהם, והמחיר האנושי שבא יחד איתם…. הסיפור האישי של שקד גורן מפיח תקווה ביכולת שלנו להמשיך ולהיפתח כחברה, שבה כול האליפלטים, ללא הבדל דת, גזע ומין, יוכלו למצוא את מקומם."

שקד גורן

המכון למחשבה ישראלית מזמינכם להיות מחברי המכון ולהירשם לניוזלטר שלנו!

בתור חברי המכון תקבלו, מיילים על תכני המכון, הזמנות להרצאות, ותוכלו לנהל תקשורת בין-אישית איתנו ולשאול כל שאלה שעולה ברוחכם. כמו כן, תכנים אקסלוסיביים שרק חברים מקבלים

בואו לחשוב יחד איתנו...